Tokio Hotel Fan Kıbrıs
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Tokio Hotel Fan Kıbrıs

Tokio Hotel Kıbrıs

AnasayfaAnasayfa  PortalPortal  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Yabancı dil bilenler ve öğrenmek isteyenler kulübü(almanca ve ingilizce arşivi geldi)

+4
XxpioneerxX
LoLi*Star*
bill_th_gülben
ondly
8 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki
YazarMesaj
XxpioneerxX
Çevirmen+Mod.
XxpioneerxX

Yabancı dil bilenler ve öğrenmek isteyenler kulübü(almanca ve ingilizce arşivi geldi) - Sayfa 5 Empty
MesajKonu: Geri: Yabancı dil bilenler ve öğrenmek isteyenler kulübü(almanca ve ingilizce arşivi geldi)   Yabancı dil bilenler ve öğrenmek isteyenler kulübü(almanca ve ingilizce arşivi geldi) - Sayfa 5 Icon_minitimePtsi Nis. 07, 2008 8:14 pm

Teşekkürler Özdil^m.Ben de mümkünse bugün İngilizce'yi koyarım.Sen İlk mesaja da eklersin.(=
http://www.tokiohotelfantr.com
ondly
Çevirmen+Mod.
ondly

Yabancı dil bilenler ve öğrenmek isteyenler kulübü(almanca ve ingilizce arşivi geldi) - Sayfa 5 Empty
MesajKonu: Geri: Yabancı dil bilenler ve öğrenmek isteyenler kulübü(almanca ve ingilizce arşivi geldi)   Yabancı dil bilenler ve öğrenmek isteyenler kulübü(almanca ve ingilizce arşivi geldi) - Sayfa 5 Icon_minitimeSalı Nis. 08, 2008 7:26 pm

tamam bebişim Yabancı dil bilenler ve öğrenmek isteyenler kulübü(almanca ve ingilizce arşivi geldi) - Sayfa 5 198266 önemli değil benim için bir zevkti Yabancı dil bilenler ve öğrenmek isteyenler kulübü(almanca ve ingilizce arşivi geldi) - Sayfa 5 466203 almanca bilgilerimi sınamış oldum bunları hiç takılmadan yazdım ama devamını hatırlamıyorum Yabancı dil bilenler ve öğrenmek isteyenler kulübü(almanca ve ingilizce arşivi geldi) - Sayfa 5 379727
XxpioneerxX
Çevirmen+Mod.
XxpioneerxX

MesajKonu: Geri: Yabancı dil bilenler ve öğrenmek isteyenler kulübü(almanca ve ingilizce arşivi geldi)   Yabancı dil bilenler ve öğrenmek isteyenler kulübü(almanca ve ingilizce arşivi geldi) - Sayfa 5 Icon_minitimeSalı Nis. 08, 2008 8:03 pm

Ya bişey sormak istiyorum ikizim.Ben hazırladım ama bu senin Almanca gibi.İngilizce'de bunlar çok basit. hönk
Nasıl yapıyım bilemedim. Yabancı dil bilenler ve öğrenmek isteyenler kulübü(almanca ve ingilizce arşivi geldi) - Sayfa 5 385166
ondly
Çevirmen+Mod.
ondly

MesajKonu: Geri: Yabancı dil bilenler ve öğrenmek isteyenler kulübü(almanca ve ingilizce arşivi geldi)   Yabancı dil bilenler ve öğrenmek isteyenler kulübü(almanca ve ingilizce arşivi geldi) - Sayfa 5 Icon_minitimeÇarş. Nis. 09, 2008 3:23 pm

tamam ikizim zaten basitten başlıcaz Yabancı dil bilenler ve öğrenmek isteyenler kulübü(almanca ve ingilizce arşivi geldi) - Sayfa 5 466203 sen yaptıysan koy Yabancı dil bilenler ve öğrenmek isteyenler kulübü(almanca ve ingilizce arşivi geldi) - Sayfa 5 466203
ondly
Çevirmen+Mod.
ondly

MesajKonu: Geri: Yabancı dil bilenler ve öğrenmek isteyenler kulübü(almanca ve ingilizce arşivi geldi)   Yabancı dil bilenler ve öğrenmek isteyenler kulübü(almanca ve ingilizce arşivi geldi) - Sayfa 5 Icon_minitimeSalı Nis. 15, 2008 8:56 pm

arkadaşlar kulüple kimse ilgilenmiyor lütfen biraz ilgi gösterin Yabancı dil bilenler ve öğrenmek isteyenler kulübü(almanca ve ingilizce arşivi geldi) - Sayfa 5 191630
bill_th_gülben
Admin
Admin
bill_th_gülben

MesajKonu: Geri: Yabancı dil bilenler ve öğrenmek isteyenler kulübü(almanca ve ingilizce arşivi geldi)   Yabancı dil bilenler ve öğrenmek isteyenler kulübü(almanca ve ingilizce arşivi geldi) - Sayfa 5 Icon_minitimeSalı Nis. 15, 2008 9:37 pm

Canım bu aralar sınavlarım olduğu için fransızca arşivini hazırlayamadım Yabancı dil bilenler ve öğrenmek isteyenler kulübü(almanca ve ingilizce arşivi geldi) - Sayfa 5 191630
https://tokiohotelfancyprus.4umer.com
ondly
Çevirmen+Mod.
ondly

MesajKonu: Geri: Yabancı dil bilenler ve öğrenmek isteyenler kulübü(almanca ve ingilizce arşivi geldi)   Yabancı dil bilenler ve öğrenmek isteyenler kulübü(almanca ve ingilizce arşivi geldi) - Sayfa 5 Icon_minitimeÇarş. Nis. 16, 2008 3:57 pm

tamam canım biz bekleriz Yabancı dil bilenler ve öğrenmek isteyenler kulübü(almanca ve ingilizce arşivi geldi) - Sayfa 5 466203
XxpioneerxX
Çevirmen+Mod.
XxpioneerxX

MesajKonu: Geri: Yabancı dil bilenler ve öğrenmek isteyenler kulübü(almanca ve ingilizce arşivi geldi)   Yabancı dil bilenler ve öğrenmek isteyenler kulübü(almanca ve ingilizce arşivi geldi) - Sayfa 5 Icon_minitimeÇarş. Nis. 16, 2008 9:10 pm

Yazdıklarımı yeniden düzenledim de koyarım birazdan.
ondly
Çevirmen+Mod.
ondly

MesajKonu: Geri: Yabancı dil bilenler ve öğrenmek isteyenler kulübü(almanca ve ingilizce arşivi geldi)   Yabancı dil bilenler ve öğrenmek isteyenler kulübü(almanca ve ingilizce arşivi geldi) - Sayfa 5 Icon_minitimeÇarş. Nis. 16, 2008 9:12 pm

tamam canım bekliyorum
XxpioneerxX
Çevirmen+Mod.
XxpioneerxX

MesajKonu: Geri: Yabancı dil bilenler ve öğrenmek isteyenler kulübü(almanca ve ingilizce arşivi geldi)   Yabancı dil bilenler ve öğrenmek isteyenler kulübü(almanca ve ingilizce arşivi geldi) - Sayfa 5 Icon_minitimeÇarş. Nis. 16, 2008 10:28 pm

Bunlar da benden. utangaç
Birkaç basit şey işte. utangaç
Umarım faydalı olur. utangaç

Özneler:

I =Ben
You =Sen
He =O (erkekler için)
She = O (kızlar için)
It = O (hayvanlar ve cansız varlıklar için)
We =Biz
You =Siz
They =Onlar

Sahiplik sıfatları:

My – benim
Your – senin
His – Onun (erkekler için)
Her – Onun (kızlar için)
Its – Onun (hayvanlar ve cansızlar için)
Our – Bizim
Your –Sizin
Their – Onların

Şahıs zamirlerinin –i ve –e halleri:

Me – Beni,bana
You – Seni,sana
Him – Onu,ona (e)
Her – Onu,ona (k)
It – Onu,ona (cansız-hayvan)
You – Sizi,size
Us – Bizi,bize
Them – Onları,onlara

Kalıplaşmış cümleler:

What’s your name? – Adın ne?
How are you?/What’s up?/ All right ?(İngiliz İngilizcesi’n de) – Nasılsın?/ N’aber? / İyi misin?
I’m fine/Good/I’m good/Well – İyiyim
So-So / Şöyle böyle
Thank you / Thanks – Teşekkürler
Nice to meet you - Tanıştığımıza memnun oldum

Aslında çok var da şimdilik bu kadar.Ara ara yazarım. utangaç
Aklıma bu kadarı geldi. utangaç

Günlük sık olarak kullandığımız/kullanabileceğimiz kalıplar:

Belt up / Shut up Yabancı dil bilenler ve öğrenmek isteyenler kulübü(almanca ve ingilizce arşivi geldi) - Sayfa 5 158648 - Kapa çeneni!
Blast – Kahretsin
Get Lost Yabancı dil bilenler ve öğrenmek isteyenler kulübü(almanca ve ingilizce arşivi geldi) - Sayfa 5 158648 - Kaybol !
Help! – İmdat!
Cheers – Amerikan İngilizcesinde “Şerefe”(Kadeh kaldırma) olarak söylenirken İngiliz İngilizcesinde “Eyvallah” olarak kullanılır.
I see – Görüyorum / Anlıyorum
I know – Biliyorum
I understand - Anlıyorum
I think – Sanırım
I hope –Umarım
I’m sure – Eminim
Take care yourself – Kendine iyi bak
Take it easy – Kolay gelsin
Get Will Soon – Geçmiş Olsun
Come on / Come along – Hadi! / Acele et!
Bon Appetit – Afiyet Olsun
What’s the matter? / What’s happened ? – Sorun ne? / Ne oldu?
Go on / Get on with it – Devam et
As for me / I think - Bence
So called - Güya

Şimdilik bu kadar. Yabancı dil bilenler ve öğrenmek isteyenler kulübü(almanca ve ingilizce arşivi geldi) - Sayfa 5 198266
ondly
Çevirmen+Mod.
ondly

MesajKonu: Geri: Yabancı dil bilenler ve öğrenmek isteyenler kulübü(almanca ve ingilizce arşivi geldi)   Yabancı dil bilenler ve öğrenmek isteyenler kulübü(almanca ve ingilizce arşivi geldi) - Sayfa 5 Icon_minitimePerş. Nis. 17, 2008 5:25 pm

sağol ikizim hemen ilk mesaja bunlarıda ilave ediyorum Yabancı dil bilenler ve öğrenmek isteyenler kulübü(almanca ve ingilizce arşivi geldi) - Sayfa 5 466203
XxpioneerxX
Çevirmen+Mod.
XxpioneerxX

MesajKonu: Geri: Yabancı dil bilenler ve öğrenmek isteyenler kulübü(almanca ve ingilizce arşivi geldi)   Yabancı dil bilenler ve öğrenmek isteyenler kulübü(almanca ve ingilizce arşivi geldi) - Sayfa 5 Icon_minitimeCuma Nis. 18, 2008 6:53 pm

Ne demek ikizim.Yakında devamını da koyarım. utangaç uhm:
ondly
Çevirmen+Mod.
ondly

MesajKonu: Geri: Yabancı dil bilenler ve öğrenmek isteyenler kulübü(almanca ve ingilizce arşivi geldi)   Yabancı dil bilenler ve öğrenmek isteyenler kulübü(almanca ve ingilizce arşivi geldi) - Sayfa 5 Icon_minitimeCuma Nis. 18, 2008 7:39 pm

bekliyoruz ikizim Yabancı dil bilenler ve öğrenmek isteyenler kulübü(almanca ve ingilizce arşivi geldi) - Sayfa 5 466203
ondly
Çevirmen+Mod.
ondly

MesajKonu: Geri: Yabancı dil bilenler ve öğrenmek isteyenler kulübü(almanca ve ingilizce arşivi geldi)   Yabancı dil bilenler ve öğrenmek isteyenler kulübü(almanca ve ingilizce arşivi geldi) - Sayfa 5 Icon_minitimeCuma Nis. 25, 2008 7:47 pm

arkadaşlar lütfen kulüple biraz ilgilenin forumda yabancı dle karşı ilgi hiç yok ne çevirilerle ilgileniyorsunuz ne yabancı dil kulübüyle biz boşuboşunamı uğraşıyoruz eğer öyle görüyorsanız söyleyin bizde boşuboşuna kendimizi yormayalım hıh
XxpioneerxX
Çevirmen+Mod.
XxpioneerxX

MesajKonu: Geri: Yabancı dil bilenler ve öğrenmek isteyenler kulübü(almanca ve ingilizce arşivi geldi)   Yabancı dil bilenler ve öğrenmek isteyenler kulübü(almanca ve ingilizce arşivi geldi) - Sayfa 5 Icon_minitimeCuma Nis. 25, 2008 8:51 pm

Kesinlikle katılıyorum Özdilcim sana.
O kadar arşiv yaptık.
Artık eskisi gibi az üyemiz de yok hani. hıh
Nedir bu ilgisizlik çözemedim. hıh
ondly
Çevirmen+Mod.
ondly

MesajKonu: Geri: Yabancı dil bilenler ve öğrenmek isteyenler kulübü(almanca ve ingilizce arşivi geldi)   Yabancı dil bilenler ve öğrenmek isteyenler kulübü(almanca ve ingilizce arşivi geldi) - Sayfa 5 Icon_minitimeCuma Nis. 25, 2008 9:00 pm

eğer röportajlara ve kulübe 1 hafta içinde ilgi gösterlimezse grev yapalım meryemcim biz uğraşıp çeviriyoruz gülben dışında kimse okumuyor eğer bu ilgilizlik bir hafta içinde çözülmezse kulübü kapattırırız ve bundan sonra çeviri yapmayız hıh
XxpioneerxX
Çevirmen+Mod.
XxpioneerxX

MesajKonu: Geri: Yabancı dil bilenler ve öğrenmek isteyenler kulübü(almanca ve ingilizce arşivi geldi)   Yabancı dil bilenler ve öğrenmek isteyenler kulübü(almanca ve ingilizce arşivi geldi) - Sayfa 5 Icon_minitimeCuma Nis. 25, 2008 9:02 pm

Yapalım vallahi Özdil'im. hıh
Hatta ben hafta sonu en az 5 tane video koyacaktım.Sürpriz olsun diye. hıh
Vazgeçtim.Koymam ben de. hıh
Yeni arşivimi de hazıramıştım. hıh
ondly
Çevirmen+Mod.
ondly

MesajKonu: Geri: Yabancı dil bilenler ve öğrenmek isteyenler kulübü(almanca ve ingilizce arşivi geldi)   Yabancı dil bilenler ve öğrenmek isteyenler kulübü(almanca ve ingilizce arşivi geldi) - Sayfa 5 Icon_minitimeCuma Nis. 25, 2008 9:07 pm

hiç uğraşma ikizim bende bu gece episode 17 yi koymayı düşünüyordum koymayacağım nasıl olsa ilgilenen yok kendini yormaya hiç gerek yok zaten çeviriler yüzünden notlarımızda etkileniyor her ne kadar notlarımız etkilensede biz bu durumdan şikayetçi dğeiliz biz sizin ilgisizliğinizden şikayetçiyiz eğer düzelmezse çevirmenliği bırakıyoruz
XxpioneerxX
Çevirmen+Mod.
XxpioneerxX

MesajKonu: Geri: Yabancı dil bilenler ve öğrenmek isteyenler kulübü(almanca ve ingilizce arşivi geldi)   Yabancı dil bilenler ve öğrenmek isteyenler kulübü(almanca ve ingilizce arşivi geldi) - Sayfa 5 Icon_minitimeCuma Nis. 25, 2008 9:08 pm

Uğraşmam zaten.
Elimde çevrilmiş iki röpotaj var uzun.
Sadece kopyala-yapıştır.
Yapacağım tek şey bu.
Ama yapmayacağım. hıh
ondly
Çevirmen+Mod.
ondly

MesajKonu: Geri: Yabancı dil bilenler ve öğrenmek isteyenler kulübü(almanca ve ingilizce arşivi geldi)   Yabancı dil bilenler ve öğrenmek isteyenler kulübü(almanca ve ingilizce arşivi geldi) - Sayfa 5 Icon_minitimeCuma Nis. 25, 2008 9:13 pm

ya ikizim bırak nasıl olsa ilgilenen yok bir tek gülben okuyor onada msnden atarsın yada zaten thfantrde çevrilmiştir ordan okur hıh biz çok ciddiyiz son bir hafta süre düzelmezse bir daha çeviri falan yok ve bri hafta boyuncada çeviri yok Yabancı dil bilenler ve öğrenmek isteyenler kulübü(almanca ve ingilizce arşivi geldi) - Sayfa 5 264368
XxpioneerxX
Çevirmen+Mod.
XxpioneerxX

MesajKonu: Geri: Yabancı dil bilenler ve öğrenmek isteyenler kulübü(almanca ve ingilizce arşivi geldi)   Yabancı dil bilenler ve öğrenmek isteyenler kulübü(almanca ve ingilizce arşivi geldi) - Sayfa 5 Icon_minitimeCuma Nis. 25, 2008 9:16 pm

Zaten thfantr'de var diye bakmıyorlardır diye düşündüm ilk.Sonra Episode 22'yu thfantr'den önce çevirdik ama yine okuyan sadece Gülben ve Cansu.. :Hıh:
Gerekirse dediğin gibi ben onlara msn'den gönderirim. Yabancı dil bilenler ve öğrenmek isteyenler kulübü(almanca ve ingilizce arşivi geldi) - Sayfa 5 264368
ondly
Çevirmen+Mod.
ondly

MesajKonu: Geri: Yabancı dil bilenler ve öğrenmek isteyenler kulübü(almanca ve ingilizce arşivi geldi)   Yabancı dil bilenler ve öğrenmek isteyenler kulübü(almanca ve ingilizce arşivi geldi) - Sayfa 5 Icon_minitimeCuma Nis. 25, 2008 9:17 pm

evet thfantrden önce çevirmemize rağmen ilgi yoktu hıh ilgili arkadşlara teşekkürler
XxpioneerxX
Çevirmen+Mod.
XxpioneerxX

MesajKonu: Geri: Yabancı dil bilenler ve öğrenmek isteyenler kulübü(almanca ve ingilizce arşivi geldi)   Yabancı dil bilenler ve öğrenmek isteyenler kulübü(almanca ve ingilizce arşivi geldi) - Sayfa 5 Icon_minitimeCuma Nis. 25, 2008 9:22 pm

Anlamıyorum,okuyana ödül falan mı versek. :Hıh:
ondly
Çevirmen+Mod.
ondly

MesajKonu: Geri: Yabancı dil bilenler ve öğrenmek isteyenler kulübü(almanca ve ingilizce arşivi geldi)   Yabancı dil bilenler ve öğrenmek isteyenler kulübü(almanca ve ingilizce arşivi geldi) - Sayfa 5 Icon_minitimeCuma Nis. 25, 2008 9:32 pm

aman zorlamı okutcaz istemeyen okumasın bizde çevirmeyiz bu kadar basit Yabancı dil bilenler ve öğrenmek isteyenler kulübü(almanca ve ingilizce arşivi geldi) - Sayfa 5 379727
XxpioneerxX
Çevirmen+Mod.
XxpioneerxX

MesajKonu: Geri: Yabancı dil bilenler ve öğrenmek isteyenler kulübü(almanca ve ingilizce arşivi geldi)   Yabancı dil bilenler ve öğrenmek isteyenler kulübü(almanca ve ingilizce arşivi geldi) - Sayfa 5 Icon_minitimeCuma Nis. 25, 2008 9:39 pm

Yani. hıh

Köztebek'e gider,Yavuz'u keserim ben de. Yabancı dil bilenler ve öğrenmek isteyenler kulübü(almanca ve ingilizce arşivi geldi) - Sayfa 5 379727

Öyle de vakit harcayabilirm yani. Yabancı dil bilenler ve öğrenmek isteyenler kulübü(almanca ve ingilizce arşivi geldi) - Sayfa 5 379727

Yabancı dil bilenler ve öğrenmek isteyenler kulübü(almanca ve ingilizce arşivi geldi)
5 sayfadaki 6 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki
 Similar topics
-